FREQUENTLY ASKED QUESTIONS

Často kladené otázky

ČO JE TO LED OBRAZOVKA ALEBO LCD VIDEO STENA?

LED obrazovka je multimediálne zobrazovacie médium na báze LED technológie. Základom sú LED diody v prevedení DIP alebo SMD, umiestnené v horizontálno-vertikálnej matrici (modul). Moduly sú vyskladané do väčších skupín a pripevnené do prednú stranu oceľových alebo hliníkových kabinetov. Špeciálny software ovláda túto matricu tak, aby zobrazil poždovaný obraz. Podľa prevedenia matrice (kabinetu) rozdelujeme obrazovky do niekoľkých skupín. Viac informácií nájdete v sekcii LED obrazovky.

LED OBRAZOVKA AKO MÉDIUM A JEHO VÝHODY

LED obrazovka je jednoznačne najdynamickejšie sa rozvíjajúce zobrazovacie médium. Jej sledovanosť prevyšuje klasické papierové bilboardy, megaboardy a iné statické reklamy. Výhodou LED obrazovky je hlavne práca v reálnom čase, dynamika, sledovanosť z veľkej vzdialenosti, výrazná viditeľnosť pri dennom aj nočnom osvetlení. V porovnní s papierovými bilboardmi, v reálnom čase dokážete zobraziť mnohokrát viacej reklamy a upútať viacej zákazníkov. Môžte on-line selektovať výber reklamy a upútať cieľového zákazníka napríklad keď ide ráno do roboty, alebo na nočný život v okolí. LED obrazovka ako médium vie lepšie zacieliť na potreby zákazníka, práca s ňou je efektívnejšia, automatizovaná a jednoduchá.

INVESTÍCIA A NÁVRATNOSŤ

Každého nášho zákazníka zaujíma hlavne “koľko to bude stáť a aká dlhá je návratnosť jeho investícií.” LED obrazovky sú určite finančne náročnou vstupnou investíciou, preto je rozumné sa poradiť s odborníkmi, kde podľa Vašich požiadaviek Vám pripravíme projekt na mieru. Podľa istej štúdie mediálnej agentúry z Lotyšska, návratnosť pri LED obrazovkách prichádza už po 12-15 mesiacoch. Z našich skúseností to môžme len potvrdiť. Dobre pripravený projekt, kvalitná LED obrazovka a full servis je zárukou spokojnosti našich zákazníkov.

ČO JE TO PIXEL?

Obrazový prvok alebo pixel (skratka z angl. picture element – obrazový prvok; po anglicky aj pel/PEL) alebo nesprávne obrazový bod , skratka px., je najmenšia jednotka digitálnej rastrovej (bitmapovej) grafiky. Predstavuje jeden svietiaci bod na monitore, resp. jeden bod obrázku zadaný svojou farbou.

Body na obrazovke tvoria štvorcovú sieť a každý pixel možno jednoznačne identifikovať podľa jeho súradníc. Vzhľadom na obmedzené množstvo pixelov a obmedzenú frekvenciu vykresľovania obrazu, dochádza pri zobrazení na monitore k mnohým nežiadúcim efektom. Medzi ne patrí napríklad aliasing, moaré, neostrosti, mozaikové skreslenia, strata informácii pri zmenšovaní, zväčšovaní alebo otáčaní obrazu a pod. viacej tu:

KOĽKO STOJÍ LED OBRAZOVKA?

Ponúkame LED obrazovky na predaj aj na prenájom. V posledných rokoch tieto technológie tak pokročili, že náklady výrazne poklesli. Dostupné sú rôzne typy, s rôznymi špecifikáciami a pre takmer každý budget. Kontaktujte nás pomocou Formulára kalkulačka a my Vám urobíme presnú cenovú ponuku na obrazovky a príslušenstvo podľa vašich potrieb.

AKÝ ROZDIEL JE MEDZI SMD A DIP OBRAZOVKOU?

Rozhodnutie týkajúce sa toho, aký modul LED obrazovky si chcete vybrať sa bude meniť podľa využitia obrazovky..

DIP(Direct In-line Package)

Tento modul je poskladaný použitím troch farebných LED žiaroviek v tvare bubliny, ktoré sú spojené s dvoma konektormi. Na pripojenie týchto žiaroviek sú používané buď sockety, alebo spájkovaním. Použitím socketov sa však uľahčí výmena zariadenia a tiež tu nie je žiadne riziko poškodenia teplom(ktoré môže vzniknúť spájkovaním. Po poskladaní DIP vonkajšieho modulu sa použije teplo-rozvádzací silikón, ktorý takto ochráni modul pred výkyvmi počasia.

DIP modul sa preto odporúča hlavne do vonkajšieho prostredia.

SMD(Surface Mounted Diode)

V SMD module sú tri farebné LED žiarovky vložené do jedného úzkeho púzdra, ktorý je priamo spájkovaný na obvod. Pretože sú tieto diódy vložené len na jeden povrch na doske, sú malé a môžu byť vložené bližšie k sebe. To, že sú bližšie k sebe znamená, že rozlíšenie je vyššie a preto sú SMD moduly viac populárne vo vnútornom prostredí. Tieto moduly môžu byť vytvorené až do 1mm veľkosti.

Pre a proti:

  • Technologický pokrok zahral veľkú rolu v znížení cenového rozdielu medzi SMD a DIP modulmi, no DIP moduly sú stále lacnejšie a sú väčšinou využívané vo vonkajších moduloch
  • Kvôli konštrukcii DIP modulov sú lepšie pri odolávaní poryvov počasia a preto sú odporúčané do vonkajšieho prostredia
  • Do vnútorného prostredia sú SMD moduly lepšie pretože menšie pixely poskytujú lepšie farby a úžasnú kvalitu textu a obrázkov
  • SMD moduly vyžadujú viac starostlivosti a majú menšiu životnosť kvoli ich problémom s odvádzaním tepla, kvôli ich konštrukcii
  • Pixely v SMD moduloch sú stlmené a využívajú viac energie; okolo 6500 NITov. V porovnaní, DIP moduly sú niekde okolo 12 000 NITov.
  • SMD čipy sú pokryté zozadu bielou farbou a to ovplyvňuje výstupnú farbu na obrazovke, napríklad, tmavšie farby môžu mať šedivý odtieň na obrazovkách SMD modulov